Debiut Infosystems na rynku NewConnect

DI, PAP
24-10-2007, 10:27

Na NewConnect, alternatywnym rynku warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, zadebiutowała w środę spółka informatyczna Infosystems. Kurs praw do akcji spółki wzrósł na otwarciu o 22,92 proc. do 7,99 zł.

Infosystems to 12. spółka notowana na NewConnect.

Spółka powstała w 1999 r. jako spółka cywilna. 27 sierpnia br. wspólnicy Infosystems podjęli uchwałę o przekształceniu spółki w spółkę akcyjną.

Jak informowała spółka na początku października, chce przenieść swoje notowania na główny rynek GPW w ciągu dwóch lat od debiutu na NewConnect.

Infosystems prowadzi działalność w segmencie zaawansowanych rozwiązań informatycznych do zastosowań branżowych dla poligrafii i motoryzacji.

W spółce zatrudnieni są głównie programiści oraz konsultanci w dziedzinie organizacji i zarządzania, poligrafii, produkcji i logistyki.

Spółka planuje rozszerzenie oferty oraz ekspansję na rynkach zagranicznych, głównie w Niemczech i na Ukrainie, a w późniejszym okresie w Rosji, Austrii, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Infosystems nie wyklucza też akwizycji.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Debiut Infosystems na rynku NewConnect