Decyzja o sprzedaży NPA Skawina 8 października

ISBNews
13-09-2015, 11:40

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Boryszewa zdecyduje 8 października o wyrażeniu zgody na zbycie (w tym wniesienie do innego podmiotu w formie aportu) zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci Oddziału Nowoczesne Produkty Aluminiowe Skawina (NPA Skawina), wynika z projektów NWZ.

"Walne zgromadzenie postanawia wyrazić zgodę na zbycie (w tym wniesienie do innego podmiotu w formie aportu) przez spółkę zorganizowanej części przedsiębiorstwa Boryszew (...) obejmującej, na chwilę zbycia, organizacyjnie i finansowo wyodrębniony w Spółce zespół składników materialnych i niematerialnych przeznaczonych do realizacji przydzielonych zadań gospodarczych, tworzącej wyodrębniony w wewnętrznej strukturze organizacyjnej spółki Oddział Nowoczesne Produkty Aluminiowe Skawina z siedzibą w Skawinie. (...) Zorganizowana część przedsiębiorstwa Boryszew S.A. zostanie zbyta (w tym wniesiona do innego podmiotu w formie aportu) na podstawie wyceny jej rynkowej wartości sporządzonej przez uprawniony podmiot" - czytamy w projektach uchwał.

Spółka przypomina w projektach, że zgodnie z zawartą w dniu 31 sierpnia 2015 roku umową dotyczącą sprzedaży Oddziału Nowoczesne Produkty Aluminiowe Skawina jednym z warunków transakcji była zgoda właściwych organów korporacyjnych na planowaną transakcję.

Spółka podała na przełomie sierpnia i września br., że zawarła z PG Aluminium spółka w organizacji umowę sprzedaży Oddziału Nowoczesne Produkty Aluminiowe Skawina (NPA) wstępnie za 150 mln zł. Spełnienie się warunków zawieszających umowy powinno nastąpić do 30 listopada 2015 roku, z tym, że uzyskanie zgody UOKiK powinno nastąpić do 31 października 2015 roku.

Oddział Nowoczesne Produkty Aluminiowe Skawina jest producentem walcówek aluminiowych, drutów i przewodów napowietrznych, w tym ze specjalnych stopów aluminium.

Grupa Boryszew to międzynarodowy koncern z branży automotive, posiadający 20 zakładów w 8 krajach na 3 kontynentach i zatrudniający 8 tys. pracowników. Do grupy należą m. in. grupa Maflow, AKT, Theyson oraz Elana, a także należące do grupy Impexmetal Huta Aluminium Konin, Hutmen, Baterpol FŁT czy ZM.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Decyzja o sprzedaży NPA Skawina 8 października