Facebook zgarnia wszystko

Imperium Marka Zuckerberga miało w ostatnich latach lepsze i gorsze chwile, ale ten odcinek czasu kończy jako zdecydowany lider rynku aplikacji.

- Urządzenia mobilne były w centrum zmian, dając klientom okno do internetu w zasięgu ręki — podkreśla Adithya Venkatraman z firmy analitycznej App Annie.

Zespół App Annie opublikował listę najczęściej ściąganych aplikacji minionych lat 2010. Liderem jest Facebook, a kolejne miejsca zajmują produkty należące do tego koncernu. Drugi jest komunikator wydzielony w pewnym momencie z Facebooka jako osobne narzędzie, a kolejne dwa miejsca należą do aplikacji przejętych przez giganta — WhatsAppa i Instagrama.

Na początku listopada Facebook ogłosił zresztą spore zmiany wizerunkowe, które mają pomóc klientom odróżnić firmę od poszczególnych produktów i jednocześnie przypominać, że popularne aplikacje są częścią jednego koncernu.

Użytkownicy mogą się więc teraz natknąć na oznaczenia typu: „Instagram from Facebook” i „WhatsApp from Facebook” i nowe logo określające firmę Facebook i odróżniające ją od portalu społecznościowego.

App Annie zaznacza, że dane dla obu systemów (iOS i Android) zbierane były od stycznia 2012 r., natomiast dla wcześniejszego okresu dostępne były tylko informacje o urządzeniach Apple’a.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane