Deloitte pozwany na 7,6 mld USD

MD, AP
27-09-2011, 08:09

Deloitte & Touche, największy w USA audytor, został pozwany za niewykrycie przez lata nieprawidłowości w zbankrutowanej obecnie spółce Taylor Bean & Whitaker z Florydy, której finanse badał.

Dwa pozwy, złożone przez syndyka masy upadłościowej i firmę Ocala Funding, trafiły do sądu w Miami. Oszukańcza działalność Taylor Bean & Whitaker, działającego na rynku kredytów hipotecznych, miała rozpocząć się w 2002 roku i trwała do 2009 roku, kiedy spółka upadła. Pociągnęła jeszcze za sobą Colonial Bank ze stanu Alabama, co było szóstym pod względem wielkości bankructwem banku w historii USA. U szczytu działalności Taylor Bean zatrudniał 2,5 tys. ludzi, w 2009 roku pośredniczył w udzieleniu kredytów wartości 30 mld USD. W pozwach oskarża się Deloitte, że pozytywne wyniki przeprowadzanych przez niego w spółce audytów miało fundamentalne znaczenie dla oceny i działalności Taylor Bean.

- Deloitte nie dostrzegał oszustwa bo akceptował sprzeczne, niepełne i często przedstawiane w ostatniej chwili wyjaśnienia zarządu spółki dotyczące wysoce wątpliwych transakcji nawet wówczas, kiedy te wyjaśnienia nie miały sensu i były sprzeczne z dokumentami posiadanymi przez Deloitte – głosi fragment pozwu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, AP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Deloitte pozwany na 7,6 mld USD