Deloitte zachęca do bankowości

BT
opublikowano: 23-08-2007, 00:00

Banki w Europie Środkowej szybciej się rozwijają — kusi inwestorów znany doradca. Zwłaszcza Polska.

Banki w Europie Środkowej szybciej się rozwijają — kusi inwestorów znany doradca. Zwłaszcza Polska.

Sektor bankowy w Europie Środkowej ma dwucyfrowe tempo wzrostu, a prognozy mówią o jego utrzymaniu w latach kolejnych — głównie dzięki rozwojowi Polski, ale także Rosji, Ukrainy czy krajów bałkańskich. Dlatego Deloitte, który świadczy w Polsce usługi konsultingowe, zaleca inwestorom zainteresowanie się rynkiem finansowym naszego regionu. Przewagi nad bankami w Europie Zachodniej upatruje w znacznie wyższych stopach zwrotu, koncentracji na pozyskiwaniu nowych klientów i cross sellingu, a w konsekwencji zwiększaniu przychodów. W dodatku wysoka konkurencja zmusza banki do rozwijania oferty produktowej i doskonalenia usług przy stałej konieczności poprawy efektywności. Tymczasem w Europie Zachodniej instytucje finansowe koncentrują się na programach optymalizacji kosztów.

— Przykłady banków, które rozpoczęły działalność na polskim rynku w ostatnich latach, dowodzą, że możliwe jest osiągnięcie znacznych rezultatów w krótkim czasie i powinno to stanowić zachętę dla potencjalnych inwestorów — ocenia Marcin Zdral, partner Deloitte Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu