Detalista z RPA będzie testował polski rynek

Marek Druś, businesslive.co.za
opublikowano: 04-06-2018, 09:35
aktualizacja: 04-06-2018, 09:37

Południowoafrykańska spółka Mr Price chce otworzyć testowy sklep w Polsce jesienią tego roku przed ewentualnym wejściem na rynek, donosi serwis businesslive.co.za.

Stuart Bird, prezes Mr Price powiedział, że spółka otworzy w Polsce testowy sklep mrpHome, oferujący artykuły wyposażenia wnętrz, pod koniec października lub na początku listopada tego roku. Podkreślił, że Polska jest atrakcyjna z powodu rosnącej klasy średniej i dobrych perspektyw gospodarczych. Bird powiedział, że choć Mr Price działa w głównie w branży odzieżowej, to zdecydowano o wykorzystaniu do testu marki mrpHome, bo charakteryzuje się niższą sezonowością.

Zobacz więcej

youtube.com

Mr Price znany jest z ostrożnego podejścia kiedy rozważa wejście na nowy rynek, pisze businesslive.co.za.

- Podczas gdy kwestionujemy wszystkie niedawne polskie i inne wschodnioeuropejskie przejęcia lub plany ekspansji wielu spółek notowanych na giełdzie JSE, uważamy, że sklep pilotażowy mrpHome o niskiej sezonowości w Polsce zapewnia firmie Mr Price wejście o niskim ryzyku na rynek europejski o wysokim wzroście i pozytywnych fundamentach – powiedział Bjorn Samuels, analityk Argon Asset Management.

W roku rozrachunkowym zakończonym w marcu Mr Price miał 21,3 mld ZAR (6,19 mld zł) i 2,8 mld ZAR (814 mln zł) zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, businesslive.co.za

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Detalista z RPA będzie testował polski rynek