Deutsche Bank radzi niedoważać europejski segment energii

opublikowano: 22-05-2018, 13:04
aktualizacja: 22-05-2018, 13:05

Stratedzy Deutsche Banku rekomendują sprzedaż akcji europejskich spółek z segmentu energii, donosi Reuters.

Autorzy raportu twierdzą, że spółki energii są już przewartościowane. Spodziewają się spadku ich kursów po tym jak rosły napędzane rosnącą ceną ropy.

Reuters przypomina, że segment energii zanotował wzrost o 15 proc. od początku roku. Duży udział miał w tym wzrost cen ropy do poziomu z 2014 roku.

- Historyczna relacja z ceną ropy sugeruje, że przy kursie 79 USD za baryłkę ropy Brent sektor jest obecnie około 4 procent powyżej fair-value i może spaść o 7 procent względem rynku do końca września jeśli ropa pozostanie na obecnym poziomie – głosi raport Deutsche Banku.

Jego autorzy zastrzegli, że w przypadku spadku ceny ropy spadek segmentu spółek energii może być jeszcze większy.

W tym samym raporcie stratedzy Deutsche Banku sugerują rosnącą atrakcyjność inwestycji w akcje europejskich banków podwyższając rekomendację sektora z „niedoważaj” do „benchmark”. Zwracają uwagę, że pozostawał on w tyle wobec rynku w tym roku w związku z oznakami wolniejszego tempa wzrostu w eurolandzie. Nie rekomendują jednak wprost kupna akcji banków, bo perspektywy wzrostu w eurolandzie wciąż nie są dostatecznie mocne aby przewidywać mocny wzrost zysków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Deutsche Bank radzi niedoważać europejski segment energii