Deutsche Bank rozważa redukcję 20 tys. miejsc pracy

opublikowano: 01-07-2019, 08:51

Deutsche Bank myśli o zmniejszeniu zatrudnienia o ponad 20 proc., co byłoby największą zmiana od lat, wynika z informacji uzyskanych przez Bloomberga z anonimowych źródeł.

Największy niemiecki bank może zdecydować o redukcji zatrudnienia nawet o 20 tys. osób przedstawiając, być może już w tym tygodniu, najnowszy plan restrukturyzacji. Informatorzy agencji zastrzegają, że formalna decyzja jeszcze nie zapadła i liczba redukowanych miejsc pracy może się znacząco zmienić.

Prezes Christian Sewing ogłosił na walnym zgromadzeniu Deutsche Banku w maju, że pracuje nad dużymi cięciami po tym jak nie doszło do fuzji z Commerzbankiem.
Deutche Bank zatrudniał na koniec pierwszego kwartału 91,5 tys. ludzi. Formalne ogłoszenie planu restrukturyzacji ma nastąpić nie później niż 8 lipca, twierdzi jedno ze źródeł Bloomberga.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane