Deutsche Bank zwolnił prezesa

opublikowano: 09-04-2018, 06:37
aktualizacja: 09-04-2018, 06:39

Brytyjczyk John Cryan stracił stanowisko prezesa Deutsche Banku. Zastąpi go Christian Sewing, który razem z nim kierował największym niemieckim kredytodawcą.

Cryan był prezesem Deutsche Banku w 2015 roku. Miał kontrakt do 2020 roku. Decyzję o jego zwolnieniu podjęto na specjalnie zwołanym posiedzeniu rady nadzorczej w niedzielę.

John Cryan
Zobacz więcej

John Cryan Bloomberg

- Potrzebujemy nowej dynamiki przywództwa w naszym banku – ogłosił szef rady nadzorczej Paul Achleitner.

Christian Sewing pracuje w Deutsche Banku od 25 lat. Ostatnio był odpowiedzialny za działalność w obszarze bankowości prywatnej i komercyjnej. Niektórzy analitycy uważają, że objęcie przez niego sterów w największym niemieckim banku zapowiada strategiczną zmianę w kierunku bankowości detalicznej na krajowym rynku.

Zmiana prezesa Deutsche Banku to głównie skutek słabych wyników. Poszukiwania następcy Johna Cryana miały ruszyć w lutym, po tym jak bank poinformował o zakończeniu roku 500 mln EUR straty. W poprzednim roku wynosiła 1,4 mld USD, a w 2015 roku aż 6,8 mld EUR. Wartość rynkowa Deutsche Banku spadła o 30 proc. od początku tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Deutsche Bank zwolnił prezesa