Deutsche Post obniża cenę za Postbank

Marek Druś
opublikowano: 22-06-2004, 00:00

Deutsche Post obniżył cenę sprzedawanych akcji Postbanku — największej od czterech lat oferty publicznej akcji w Niemczech. Zmniejszył także o jedną trzecią pulę oferowanych papierów. To porażka Klausa Zumwinkela, prezesa Deutsche Post, który odrzucał sugestie, że wycena Postbanku na poziomie 6 mld EUR jest zbyt optymistyczna. Oferta publiczna akcji największego pod względem liczby klientów niemieckiego banku opóźni się o trzy dni i zostanie przeprowadzona w środę.

Analitycy od początku sceptycznie podchodzili do przyjętych przez Deutsche Post celów finansowych oferty publicznej akcji należącego do niego Postbanku. Sprzedaż 49,9 proc. papierów spółki miała przynieść 2,5-3 mld EUR. Analitycy i inwestorzy twierdzili od początku, że nie jest to możliwe. Przeprowadzone w minionym tygodniu road show potwierdziło to dobitnie. Zainteresowanie akcjami wśród zagranicznych inwestorów wprawdzie było, ale sygnalizowali oni, że cena papierów jest zbyt wysoka.

Jeszcze w piątek rzecznik Deutsche Post zapewniał, że planowana na poniedziałek oferta publiczna akcji odbędzie się bez zmian warunków. Tymczasem widełki na akcje Postbanku, ustalone pierwotnie na 31,50-36,50 EUR, zostały obniżone do 28-30 EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Deutsche Post obniża cenę za Postbank