Deutsche Telekom zainwestował w blockchainową platformę i jej tokeny

opublikowano: 20-04-2021, 10:11

Deutsche Telekom zainwestował w Celo, którego platforma udostępnia użytkownikom komórek usługi „zdecentralizowanych finansów”, pozwalające nie korzystać z tradycyjnych firm finansowych, informuje Reuters.

Kwota inwestycji nie została ujawniona. Deutsche Telekom nabył także nieokreśloną ilość tokenów używanych na platformie udostępnianej przez Celo.

fot. Marek Wiśniewski
fot. Marek Wiśniewski

Bazujące na blockchainie Celo ma siedzibę w San Francisco. Z jego platformy korzystają klienci w ponad 100 krajach. Daje dostęp m.in. do giełd kryptowalut, pożyczek i ubezpieczeń.

- Nie mamy pojęcia gdzie Celo będzie za 5 czy 10 lat, ale jesteśmy przekonani, że nie zniknie i będzie nada działać – powiedział Andreas Dittrich, szef ds. rozwiązań w blockchainie w T-Systems MMS, który jest częścią Deutsche Telekom. – Wartość jest dygitalizowana w każdej sekundzie. Jest przenoszona do przestrzeni cyfrowej i musi być obsługiwana w rzetelny, transparentny i bezpieczny sposób – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane