Develia: wezwanie nie doszło do skutku

opublikowano: 23-02-2022, 15:31
aktualizacja: 23-02-2022, 17:38

Notowania Develii załamały się, bo inwestorzy stracili wiarę w powodzenie wezwania, ogłoszonego przez trzy podmioty. Znalazło to potwierdzenie po zakończeniu sesji.

Foresti IV, Invest Line i BEKaP FIZ w połowie stycznia ogłosiły wezwanie na 295 mln (66 proc.) akcji. Zaproponowały 3,34 zł, a wobec jasnego stanowiska kilku OFE, głoszącego, że to za mało, podniosły cenę najpierw do 3,9 zł, a w poniedziałek, 21 lutego, do 4,15 zł.

Ani zarząd, ani trzy OFE (Aviva, NN i PZU) nie uznały tej ceny za odpowiadającej wartości godziwej. Bez sprzedaży akcji przez fundusze (trzy wymienione mają około 50 proc. akcji) szanse na powodzenie transakcji były zerowe. W warunkach wezwania próg powodzenia ustalono na 66 proc.

Po zamknięciu sesji wzywający poinformowali, że nie będą nabywać akcji, ponieważ nie ziścił się warunek złożenia w ramach wezwania zapisów na sprzedaż co najmniej 66% proc. całkowitej liczby akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane