DEVELOPER RUSZA NA NOWE RYNKI

Radosław Górecki
opublikowano: 09-08-2000, 00:00

DEVELOPER RUSZA NA NOWE RYNKI

Wartość tegorocznych inwestycji spółki w Wielkopolsce osiągnie około 60 mln zł

TAK JAK W POZNANIU: W naszych planach rozwoju zakładamy oddawanie około 200 domów rocznie i prowadzenie jednocześnie 3-4 inwestycji. Myślę, że na południu Polski mógłby obowiązywać podobny scenariusz — mówi Bogdan Starzecki, prezes PUI Developer. fot. Michał Krzemiński

Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych Developer ze Złotnik zamierza od 2001 roku rozszerzyć działalność o rynki Śląska i wejść na trudny rynek usług budowlanych Krakowa. W tym właśnie celu do końca 2000 r. powstanie odrębna spółka, której założycielem i 100-proc. właścicielem będzie PUI Developer. W Wielkopolsce Developer prowadzi dziś inwestycje warte około 60 mln zł.

Poznańska spółka Developer chce zacząć budować na Śląsku i w okolicach Krakowa. Obecnie przedstawiciele Developera poszukują na tych obszarach gruntów pod nowe inwestycje. W celu obsługi nowego rynku zostanie powołana nowa spółka.

— Przeprowadziliśmy badania rynkowe na kilku obszarach. Na Śląsku i w okolicach Krakowa potwierdziły one, że jest duże zapotrzebowanie na inwestycje mieszkaniowe, a szczególnie na takie, w których się specjalizujemy, czyli osiedla domków jednorodzinnych — tłumaczy Bogdan Starzecki, prezes PUI Developer.

Ekspansja na południe nie zmniejszy w żaden sposób inwestycji spółki w okolicach Poznania. Tegoroczne założenia finansowe dwukrotnie przekraczają swą wielkością ubiegłoroczny plan inwestycyjny.

W lipcu 2000 r. firma zakupiła grunty w Lusówku, w gminie Tarnowo Podgórne. Na tym terenie firma zamierza wybudować i sprzedać w ciągu 4-5 lat osiedle około 400 domów o zabudowie rezydencyjnej. Rozpoczęcie realizacji nastąpi w pierwszej połowie przyszłego roku. Jednocześnie będą kontynuowane dotychczasowe inwestycje w Złotnikach, Tulcach i Rydzynie.

Do końca 2001 r. Developer zamierza wybudować na osiedlu w Złotnikach szkołę niepubliczną na warunkach szkoły publicznej. Jest to pierwsza tego typu inwestycja w Wielkopolsce zainicjowana przez firmę developerską. Prowadzenie inwestycji z zakresu użyteczności publicznej jest zgodne z założeniami firmy — budowy osiedli z kompleksową infrastrukturą techniczną i społeczną. Rozstrzygnięto już konkurs na program szkoły, który będzie miał wpływ na projekt i całościowe koszty inwestycji. Po rozmowach z władzami gminy i kuratorium ustalono, że będzie to szkoła podstawowa 12-oddziałowa wraz z 2 oddziałami przedszkolnymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Górecki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DEVELOPER RUSZA NA NOWE RYNKI