Deweloper chce uczcić papieża

AYA
opublikowano: 22-08-2006, 00:00

Opal Property Developments ogłasza ogólnopolski konkurs architektoniczny na projekt przestrzenno-funkcjonalny dla zabytkowej tkalni w Łodzi (d. Uniontex). Polega on na przygotowaniu projektu adaptacji budynku i zagospodarowania terenu. Konkurs skierowany jest do architektów oraz do studentów architektury IV i V roku. Inwestor przewiduje, zgodnie z wytycznymi urzędu miasta i wojewódzkiego konserwatora zabytków, powstanie tu zabudowy: mieszkaniowej, kulturalnej, rekreacyjno-sportowej, biurowej, hotelowej czy wystawienniczej.

Ważnym elementem projektu jest powstanie ośrodka im. Jana Pawła II w dawnej hali Unionteksu (upamiętniającego jego spotkanie z łódzkimi włókniarkami w 1987 r.). Inwestor chce zachować przebieg trasy przejazdu papieża i miejsce przeznaczone do upamiętnienia tej wizyty. Powierzchnia terenu wynosi 63,2 tys. mkw., a zabudowy — w ramach istniejących ścian — około 36 tys. mkw.

Materiały konkursowe w wersji elektronicznej można pobierać do 30 sierpnia w sekretariacie organizatora, przy ulicy Tymienieckiego 25 w Łodzi. Projekty należy przesyłać na ten sam adres do 30 października br. Ogłoszenie wyników planowane jest na koniec listopada br. Główna nagroda wynosi 30 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AYA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu