Deweloperzy na potęgę inwestują w grunty

opublikowano: 25-02-2018, 22:00

Spółki nadal chętnie powiększają banki ziemi. O nowych inwestycjach poinformowali Robyg i Ronson.

Temperatura na rynku gruntów pod mieszkania nie spada. Deweloperzy wciąż intensywnie szukają terenów pod inwestycje i zawierają kolejne transakcje, np. Grupa Robyg poinformowała właśnie o zakupie prawa do działek o łącznej powierzchni ponad 6,3 ha w warszawskim Ursusie. Wartość transakcji przekroczyła 82 mln zł. Grunt umożliwi spółce budowę około 1,8 tys. lokali. Deweloper zapewnia, że będzie kontynuował proces rewitalizacji dzielnicy, gdzie dotychczas sprzedał około 600 lokali na osiedlu Stacja Nowy Ursus.

Zobacz więcej

Fot. KRZYSZTOF JARCZEWSKI

— Dzięki regularnym inwestycjom w Warszawie konsekwentnie powiększamy bank ziemi, co gwarantuje płynność prowadzenia działalności deweloperskiej i utrzymanie wysokiego poziomu kontraktacji lokali w kolejnych kwartałach — zapewnia Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej spółki Robyg.

Na zakup gruntu na około 1,6 tys. mieszkań w Ursusie zdecydował się także Ronson. Wartość transakcji wyniosła 81,75 mln zł.

— Będzie to nasza pierwsza inwestycja w tej dzielnicy. Realizację jej pierwszego etapu zamierzamy rozpocząć jeszcze w tym roku — zapowiada Rami Geris, członek zarządu i dyrektor finansowy Ronsona.

Według danych Colliers International, w 2017 r. w polskichgruntach ulokowano ponad 5 mld zł, czyli najwięcej od 2008 r. Największą aktywność deweloperów odnotowano w sektorze mieszkaniowym, gdzie tylko w trzech pierwszych kwartałach minionego roku sprzedaż stanowiła ponad 70 proc. wartości wszystkich transakcji. Zdaniem Daniela Puchalskiego, dyrektora działu gruntów inwestycyjnych w JLL, popyt na grunty przełożył się na ceny.

— W niektórych miejscach w Warszawie wzrosły one nawet o 80 proc. Szybujące w górę oczekiwania sprzedających nie tylko podgrzały atmosferę na rynku, ale też faktycznie skłoniły kupujących do płacenia wyższych kwot za nabywaną ziemię — zwraca uwagę Daniel Puchalski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu