Deweloperzy nagrodzili banki

  • Marta Sieliwierstow
opublikowano: 01-10-2015, 22:00

Po raz dziesiąty Polski Związek Firm Deweloperskich ocenił instytucje finansujące branżę deweloperską.

Zwycięzcą został Getin Noble Bank. To jego trzecie zwycięstwo z rzędu. Tuż za nim uplasowały się mBank Hipoteczny i mBank. Jak co roku, do deweloperów zrzeszonych w PZFD rozesłano ankiety z dwudziestoma pytaniami. Dotyczyły m.in. szybkości rozpatrywania wniosku kredytowego, elastyczności banku, zgodności obietnic z rzeczywistymi warunkami finansowania czy współpracy w czasie inwestycji.

Inwestorzy mogli wypełnić po jednej ankiecie dotyczącej każdego banku, z którym współpracują. Maksymalnie bank mógł uzyskać 178 punktów. W tegorocznej edycji ankietowani ocenili, że najszybciej decyzje o kredycie wydawał Getin Noble Bank, a najdłużej trzeba było czekać w PKO BP.

Najbardziej słowny był mBank Hipoteczny, to tam wstępne deklaracje były najbardziej zgodne z otrzymanymi później warunkami finansowania. Co istotne, aż 56 proc. ankietowanych uznało warunki kredytowania oferowane przez banki za korzystne lub bardzo korzystne. — Deweloperzy ocenili tylko 13 banków, co jest dużą niespodzianką — w 2014 r. analizowali pracę 21 — mówi Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Deweloperzy nagrodzili banki