DFDS uruchamia nowe połączenie

Marcin Bołtryk
opublikowano: 2004-04-22 00:00

Od 1 września 2004 r. duński armator promowy DFDS Tor Line uruchomi nowe połączenie towarowe ro-ro na trasie Gdańsk-Kopenhaga-Göteborg.

Statek ro-ro będzie zawijał do gdańskiego portu dwa razy w tygodniu i cumował przy nabrzeżu na Westerplatte. Poza ciężarówkami, naczepami, samochodami osobowymi i innymi pojazdami, nowa linia zaoferuje przewozy ładunków ponadgabarytowych i ciężkich.

— Spodziewamy się dużego zainteresowania tym rozwiązaniem, zwłaszcza po 1 stycznia 2005 r., kiedy Niemcy wprowadzą opłatę drogową w wysokości 0,12 EUR za każdy przejechany kilometr samochodem o ładowności powyżej 12 ton — mówi Paweł Jereczek, dyrektor działu frachtu w DFDS Seawavs w Polsce.