DGA będzie funduszem

KSA
opublikowano: 13-05-2010, 00:00

Spółka położy większy nacisk na inwestycje niż na doradztwo. Wkrótce ma kupić trzy firmy.

Spółka położy większy nacisk na inwestycje niż na doradztwo. Wkrótce ma kupić trzy firmy.

DGA zakończyło kwartał 0,48 mln zł skonsolidowanego zysku przy 10,6 mln zł przychodów. Zysk w porównaniu z 2009 r. niemal się podwoił, a przychody wzrosły o 74 proc.

— Mogłoby być lepiej, ale jest do przyjęcia — komentuje prezes Andrzej Głowacki.

Wskazuje na pogorszenie wyników w segmencie konsultingu zarządczego i finansowego. Z tego powodu oraz ze względu na to, że unijne programy pomocowe powoli się wyczerpują, DGA położy nacisk na działalność inwestycyjną. Ma jeszcze do wydania około 20 mln zł z ostatniego podwyższenia kapitału. Na razie ma w portfelu firmę, która będzie działać na rynku biogazowni, spółkę, która pracuje nad innowacyjną metodą diagnostyki raka piersi, i podmiot windykacyjny, z którego prawdopodobnie się wycofa.

— W maju-czerwcu podpiszemy 3-4 kolejne umowy inwestycyjne — mówi prezes.

Rada nadzorcza ma zaopiniować zakup firmy zajmującej się archiwizacją oraz dwóch platform internetowych: obracającej pojazdami i organizującej zakupy rabatowe.

— Planujemy zaangażować się w te podmioty na poziomie od 25 do 75 proc. kapitału zakładowego — wyjaśnia Andrzej Głowacki.

Na każdą z firm DGA wyda po 1 mln zł. Do końca 2011 r. chce zainwestować w 15 podmiotów.

Do końca czerwca DGA będzie pracować przy kontrakcie doradczym dla zwolnionych ze stoczni w Gdyni i Szczecinie. Warunki, które zostały tam postawione (dotyczące np. wielkości zatrudnienia), zostały spełnione. Spółka wykorzystuje zdobyte doświadczenie m.in. przy podobnym projekcie dla łódzkiego oddziału PKP Przewozy Regionalne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu