DGA skusiło graczy tanią emisją akcji

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 18-06-2007, 00:00

Po restrukturyzacji konsultanci czekają na megakontrakty ze środków unijnych.

Poznańska firma doradcza przeprowadzi sporą emisję z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Kurs zareagował na decyzję WZA zwyżką o 4 proc. Spółka podąża za ostatnimi giełdowymi modami. Emisja z niską ceną to hit giełdowy od dłuższego czasu. DGA planuje też upublicznienie spółki ze swojej grupy (PBS DGA), co również zyskuje coraz większą popularność wśród emitentów. Te działania przynoszą rezultaty. W ostatnim miesiącu wartość firmy wzrosła o połowę i jest na najwyższych poziomach od lutego ubiegłego roku.

Konsultingowy jedynak na GPW liczy na uzyskanie od 25 do 40 mln zł na przejęcia i zasilenie kapitału obrotowego na przyszły rok, który może okazać się kluczowy dla DGA.

W projektach uchwał spółka proponowała emisję 8 mln akcji bez prawa poboru lub 2,19 mln akcji z prawem poboru (jeden nowy walor na jedną starą akcję). Ostatecznie WZA zdecydowało o wyemitowaniu 7,91 mln akcji z prawem poboru. Jak wyjaśnia Andrzej Głowacki, prezes spółki, decyzja o powiększeniu liczby oferowanych walorów wiązała się z propozycjami mniejszościowych akcjonariuszy obecnych na walnym. Plany emisyjne wpisują się w bardzo modne od dłuższego czasu emisje z prawem poboru z ceną emisyjną istotnie odbiegającą od kursu giełdowego. Przy oczekiwaniach wpływów z emisji cena jednostkowa może wynosić od 3,16 zł do 5 zł.

Na każde dwa jednostkowe prawa poboru będzie przypadało siedem nowych akcji. Termin prawa poboru wyznaczono na 21 sierpnia. Zarząd chce przeprowadzić ofertę w październiku. Główne cele to przejęcia i zdobywanie funduszy na spodziewane kontrakty. W orbicie zainteresowań emitenta są firmy zajmujące się szkoleniami, inżynierskie oraz informatyczne. Największym wyzwaniem dla firmy będzie przeprowadzenie akwizycji za rozsądną kwotę. Tymczasem w obliczu oczekiwanych inwestycji infrastrukturalnych przed EURO 2012 emitent musi uzyskać większe referencje.

Firma liczy pod koniec roku na pierwsze rozstrzygnięcia kontraktów w ramach „programowania 2007-13”. Jak informuje prezes DGA, pierwszych umów można spodziewać się chociażby z zakresu gospodarki innowacyjnej, inwestycji w kapitał ludzki oraz szkolnictwa zawodowego. Czynnikiem przewagi konkurencyjnej spółki jest pozycja najskuteczniejszej firmy doradczej przy zdobywaniu unijnych funduszy w badaniach przedstawianych przez niezależne ośrodki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / DGA skusiło graczy tanią emisją akcji