DI BRE: na GPW wzrosty, ale na jak długo?

Marek Druś
17-05-2001, 16:42

Dzisiejsza sesja przyniosła wzrost większości indeksów na warszawskiej giełdzie. WIG20 wzrósł o 1,07 procent. Sesja nie miała jednak zbyt optymistycznego przebiegu. Ostatecznie bowiem jej zamknięcie wypadło minimalnie powyżej otwarcia. Tym samym obroniona została linia łącząca lokalne minima z początku kwietnia i maja tego roku. W obecnej chwili trudno jednoznacznie powiedzieć, w którą stronę będzie poruszać się indeks podczas następnych dni. Pewną wskazówkę może dopiero dać przebicie przez kurs ostatniego lokalnego minimum (1358) lub maksimum (1434).

Od końca marca skarb państwa prowadzi rozmowy z Fance Telecom w sprawie realizacji opcji kupna 10 procent akcji Telekomunikacji Polskiej S.A. po niemal 40 zł. za sztukę. Zdaniem Minister Skarbu, Aldony Kamel-Sowińskiej, France Telecom najprawdopodobniej zwiększy udział w TP S.A. W zeszłym roku francuska spółka kupiła 35 procent akcji Telekomunikacji Polskiej S.A. Ministerstwo planuje także wprowadzenie na giełdę kolejnych 20 procent akcji spółki.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej poinformowało w dzisiejszym komunikacie, że w kwietniu stopa bezrobocia spadła do 15,8 procent z 15,9 procent w marcu. Liczba bezrobotnych spadła w ubiegłym miesiącu o 20.700 osób i wyniosła 2,878 miliona osób.

Główny akcjonariusz Okocimia, Carlsberg Breweries, zaoferował dzisiaj 16,25 zł. za akcję spółki w publicznym wezwaniu. Duński browar oferuje 36,1 procentową premię w stosunku do średniej ceny z ostatnich sześciu miesięcy. Wczoraj na zamknięciu kurs Okocimia wyniósł 14,75 zł. Zapisy przyjmowane będą między 24 majem a 25 czerwcem.

Przemysław Smoliński,

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DI BRE: na GPW wzrosty, ale na jak długo?