Dialog czeka na Polkomtela

Magdalena Wierzchowska
opublikowano: 29-07-2011, 00:00

KGHM wybierze inwestora dla operatora po zgodzie UOKiK na przejęcie Plusa. MNI się cieszy.

KGHM wybierze inwestora dla operatora po zgodzie UOKiK na przejęcie Plusa. MNI się cieszy.

Opóźnia się wybór inwestora dla Telefonii Dialog. Pierwotnie transakcja miała zostać sfinalizowana do końca czerwca, jednak KGHM Polska Miedź, posiadający 100 proc. akcji wrocławskiego operatora, stracił zapał do zbycia tego aktywa. Sprzedaż Dialogu nastąpi najwcześniej po decyzji urzędu antymonopolowego w sprawie Polkomtela — takie informacje usłyszeliśmy w trzech źródłach.

— Teoretycznie te dwie transakcje nie mają ze sobą nic wspólnego, ale dla KGHM wyjście z telekomów to decyzja strategiczna. Dlatego miedziowy potentat chce podjąć ostateczną decyzję w sprawie Dialogu, dopiero gdy nic nie będzie zagrażało finalizacji sprzedaży operatora sieci Plus — mówią nasi informatorzy.

Wniosek o przejęcie Polkomtela przez Zygmunta Solorza-Żaka jest już w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), a źródła zbliżone do właściciela Cyfrowego Polsatu mówią, że zielone światło dla tej transakcji powinno zapłonąć do końca sierpnia. To powinno uruchomić finalizację rozmów w sprawie sprzedaży Dialogu.

Nasze źródła spekulują, że opóźnienie sprzedaży Dialogu może pozwolić MNI zdobyć finansowanie na akwizycję. Telekom, który podobno zaoferował za spółkę 1 mld zł, odstąpił niedawno od podniesienia kapitału, które w znacznej części miało sfinansować kupno wrocławskiego operatora. MNI wciąż składa finansowanie dla tej transakcji.

— Jest duże zainteresowanie instytucji finansowych. Mowa o sfinansowaniu tej inwestycji w różnych formułach — podniesienia kapitału, kredytu i mezzanine — mówi Andrzej Piechocki, prezes i udziałowiec MNI.

Operator na pewno daje za Dialog więcej niż Netia. Mówi się, że firma kierowana przez Mirosława Godlewskiego oferuje nieco ponad 800 mln zł, czyli mniej więcej tyle, na ile operator jest wyceniany w księgach KGHM. Wczoraj usłyszeliśmy, że Netia wycenia konkurenta na 650 mln zł, ale jest to niepotwierdzona informacja.

825

mln zł Na tyle wycenia KGHM w księgach Telefonię Dialog.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu