Dialog w telewizorze

Ewa Szczecińska
opublikowano: 05-06-2007, 00:00

Miedziowy telekom chce zafundować abonentom srebrny ekran. Od października udostępni telewizję interaktywną.

Miedziowy telekom chce zafundować abonentom srebrny ekran. Od października udostępni telewizję interaktywną.

Abonament trzy w jednym — telefon, internet i telewizja — to najnowsza propozycja Dialogu należącego do KGHM. Firma prowadzi testy telewizji interaktywnej i od października chce oferować taką usługę klientom, którzy mają w tej sieci dostęp do internetu.

Partnerem Dialogu we wdrażaniu systemu IPTV jest Nokia Siemens Network. Obsługę multimedialnej platformy powierzono spółce zależnej Dialogu Tele Video Media, która wkrótce zmieni nazwę na Avista.

— Dla naszych klientów odbiornik telewizyjny ma stać się interaktywnym centrum informacji i rozrywki. Będą mogli nie tylko korzystać z dodatkowych usług, takich jak nagrywanie programów lub korzystanie z wideoteki, ale także tworzyć telewizję swoich marzeń, komponując wybrane programy według gustu — mówi Andrzej Sobczak, prezes Tele Video Media.

Władze Dialogu nie chcą mówić o wielkości inwestycji. Przyznają, że jest to jeden z najdroższych projektów spółki, porównywalny z budową sieci telekomunikacyjnej. Zdaniem prezesa, to inwestycja pewna.

— Do końca roku liczba naszych abonentów internetowych wzroście do 150 tys. Nowa oferta będzie skierowana właśnie do nich i szacujemy, że w pierwszej połowie 2008 r. skorzysta z niej około 30 tys. klientów — mówi Sławomir Szych, prezes Dialogu.

Nowa oferta telekomu będzie konkurować z TP. Władze Dialogu zapowiadają atrakcyjne warunki cenowe. Dostęp do telewizji będzie sprzedawany w formie pakietów.

Dialog w pierwszym kwartale 2007 r. osiągnął 6,3 mln zł zysku. Spółka planuje debiut giełdowy wiosną 2008 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Szczecińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dialog w telewizorze