Dialog z Raiffeisenem

Marcin Goralewski
opublikowano: 31-10-2003, 00:00

Kolejny inwestor finansowy wśród operatorów stacjonarnych przybliża konsolidację. Tym bardziej że Raiffeisen ma szansę kupić akcje Dialogu.

Konsorcjum Raiffeisen Investment i grupy funduszy inwestycyjnych zapłaci za 100 proc. udziałów El-Netu, kontrolowanego przez Elektrim Telekomunikację, ponad 100 mln zł — wynika z nieoficjalnych informacji. O przygotowywanej transakcji informowaliśmy wczoraj.

— To realna kwota — ocenia Radosław Solan z BDM PKO BP.

Szykowana operacja zmieni wygląd rynku telekomunikacyjnego.

— Przejęcie El-Netu przez Raiffeisena przybliża nas do konsolidacji rynku stacjonarnych operatorów telekomunikacyjnych. W końcu to, o czym mówi się tak dużo i tak długo, może stać się faktem. Inwestorom finansowym, którzy przejęli już Netię i właśnie przejmują El-Net, będzie szczególnie zależało na fuzjach. Tylko w ten sposób mogą stworzyć wartość, dzięki której będzie można na operacji zarobić — tłumaczy Radosław Solan.

Oficjalnie o apetytach wobec El-Netu informowała Netia.

— Bez komentarza z naszej strony — mówi Jolanta Ciesielska, rzecznik warszawskiego operatora, pytana o wpływ transakcji Raiffeisen-ET na plany spółki.

Nieoficjalnie wiadomo, że pojawienie się w grze Raiffeisena w niczym nie przeszkadza rozmowom na temat połączenia El-Netu z Netią. Wcześniej o konsolidacji wspominali też przedstawiciele KGHM, do którego należy 100 proc. udziałów w Telefonii Dialog.

— Każdy nowy gracz na rynku świadczy o jego ożywieniu. Teraz chcemy pozyskać partnera dla Dialogu. Memoranda trafią do 10-12 podmiotów, a wśród będzie m.in. Raiffeisen, z którym wstępnie już rozmawialiśmy — ujawnia Stanisław Speczik, prezes KGHM.

Na rynku jest jeszcze jeden operator kontrolowany przez inwestorów finansowych — Telenet, któremu również marzy się przejmowanie innych operatorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dialog z Raiffeisenem