DiCaprio dołączył do posiadaczy ekoportfeli

opublikowano: 24-09-2015, 22:00

Znany hollywoodzki aktor wzmocnił coraz szerszą rzeszę przeciwników paliw kopalnych.

Rosnące konsorcjum ekoinwestorów opowiada się, a co istotne — podejmuje aktywne działania przeciw wykorzystywaniu nieodnawialnych źródeł energii, w tym węgla, których spalanie prowadzi do niekorzystnych zmian klimatycznych.

Bloomberg

Leonardo DiCaprio został członkiem ogólnoświatowego ruchu Divest Invest, dążącego do jak najszybszego przejścia na czystą energię. Społeczny ruch z roku na rok rośnie w siłę i zdobywa coraz większe poparcie. Z raportu Arabella Advisors wynika, że w jego strukturach jest już ponad 2,04 tys. osób i 436 instytucji z 43 krajów, reprezentujących aktywa o gigantycznej wartości 2,6 bln USD. Oznacza to skokowy wzrost względem poprzedniego badania z września 2014 r. — wsparcie dla ruchu Divest Invest wyrażało jedynie 181 instytucji i 656 osób o kapitałach szacowanych na „zaledwie” 50 mld USD. Osoby działające w Divest Invest zobowiązują się do usunięcia ze swoich portfeli aktywów związanych z paliwami kopalnymi, co nazywają „węglowym ograniczaniem świata”, i sukcesywnego zwiększania zaangażowania w czyste spółki energetyczne. Divest Invest ma listę ponad 200 firm z sektora ropy, węgla i gazu, których członkowie ruchu mają unikać w inwestycjach. Spośród gwiazd członkami ruchu są m.in. Darren Aronofsky, reżyser „Czarnego Łabędzia”, aktor Mark Ruffalo czy muzyk Paul „DJ Spooky” Miller. Leonardo DiCaprio jest znany z proekologicznych poglądów. Prawie 20 lat temu gwiazdor „Titanica” założył fundację, której misją jest „ochrona ostatnich dzikich miejsc na świecie” i skupienie się na zmianach klimatu. Przez ONZ został mianowany Posłańcem Pokoju ds. Zmian Klimatu. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane