Czytasz dzięki

Diess nie jest już szefem marki Volkswagen

opublikowano: 09-06-2020, 12:56

Prezes Herbert Diess nie jest już szefem marki Volkswagen, donosi Reuters.

Szefem flagowej marki niemieckiego koncernu został dyrektor ds. działalności Ralf Brandstaetter. Obejmie tą funkcję 1 lipca.

Dzięki zmianie Diess będzie miał większą swobodę zajmowania się całą grupą, w skład której wchodzą jeszcze takie marki, jak Audi, Bentley, Skoda, Lamborghini i Porsche. Zyska także większy dystans do sporu toczonego od tygodni przez władze firmy z przedstawicielami pracowników, którzy mają aż 9 miejsc w 19-osobowej radzie nadzorczej. Chodzi o znaczące cięcie kosztów, pozwalające na uwolnienie dużych środków potrzebnych na przyspieszenie wzrostu w obszarze aut elektrycznych. Volkswagen planuje wydać 34 mld EUR na inwestycje w auta elektryczne i autonomiczne i 50 mld EUR na produkcję akumulatorów do nich.
 

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane