Dietl: czas na mocniejszą współpracę giełd na linii północ-południe

  • PAP
opublikowano: 07-10-2021, 11:15

Do tej pory mocno współpracowaliśmy na osi wschód-zachód. Teraz czas, abyśmy jako giełdy mocniej współpracowali na linii północ-południe – powiedział w czwartek prezes warszawskiej GPW Marek Dietl podczas II Konferencji Giełd Trójmorza.

W czwartek w Warszawie rozpoczęła się II Konferencja Giełd Trójmorza, poświęcona kwestiom współpracy w zakresie rozwoju rynków kapitałowych w krajach regionu.

„Mamy dużo do udowodnienia, jeśli idzie o współpracę rynków kapitałowych. Do tej pory dużo mocniej współpracowaliśmy na osi wschód-zachód. A teraz czas, abyśmy jako giełdy mocniej współpracowali na linii północ-południe” – powiedział prezes warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych Marek Dietl.

Dodał, że w ubiegłym roku obroty na wszystkich giełdach krajów Trójmorza przekroczyły 120 mld euro.

Marek Dietl, fot. WM, Puls Biznesu
Marek Dietl, fot. WM, Puls Biznesu

„Dzięki Trójmorzu głos mniejszych giełd jest lepiej słyszalny, jesteśmy też bardziej rozpoznawalni” – powiedział Dietl.

Dodał, że współpraca giełd nie powinna się ograniczać do krajów regionu Trójmorza.

„Nasza współpraca nie może się ograniczać wyłącznie do Trójmorza, dlatego cieszę się z licznej delegacji z Armenii czy Gruzji. Naszą rolą jest wesprzeć te kraje w integracji ze światowymi finansami” – powiedział prezes GPW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane