Dimon: Trump powinien uważać czego sobie życzy

opublikowano: 07-06-2018, 14:03
aktualizacja: 07-06-2018, 14:05

Dwustronne umowy handlowe, preferowane przez prezydenta Donalda Trumpa, mogą okazać się niekorzystne dla Ameryki, ostrzegł Jamie Dimon, prezes JP Morgan Chase, największego amerykańskiego banku.

- Kiedy zaczyna się działać bilateralnie może się to obrócić przeciwko tobie – ostrzegł Dimon w CNBC. – To, co robimy w niektórych z tych miejsc otwiera obecnie drzwi do dużo bardziej skomplikowanych negocjacji handlowych z naszymi sojusznikami. Powinniśmy współpracować z naszymi sojusznikami, bo mamy z nimi wspólne interesy – dodał.

Jamie Dimon
Zobacz więcej

Jamie Dimon Bloomberg

Larry Kudlow, doradca gospodarczy Białego Domu mówił niedawno, że zamiast renegocjować układ NAFTA o wolnym handlu w Ameryce Północnej, prezydent Trump poważnie rozważa oddzielne negocjacje handlowe z Kanadą i Meksykiem.

Odnosząc się do sporu handlowego z Chinami Dimon, który jest przewodniczącym Biznesowego Okrągłego Stołu powiedział, że prezydent USA wskazał w swoim stanowisku na ważne problemy dotyczące m.in. pozycji państwowych firm, uczciwej konkurencji, dostępu do rynku i posiadania spółek w Chinach przez zagranicznych inwestorów. 

- Ale Okrągły Stół stawia sprawę jasno. Nie uważa ceł za sposób ich rozwiązania – powiedział prezes JP Morgan Chase.

Jego zdaniem, USA nie powinny działać przeciwko Chinom, ale ustanawiać globalne standardy, do których ten kraj będzie musiał ostatecznie się dostosować.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu