Dino Polska uchwaliło duży program emisji obligacji

opublikowano: 21-09-2017, 11:48
aktualizacja: 21-09-2017, 11:51

Zarząd Dino Polska podjął uchwałę o ustanowieniu wartego 500 mln zł programu emisji obligacji.

W ramach programu spółka będzie mogła dokonywać wielokrotnych emisji niemających formy dokumentu (zdematerializowanych), zabezpieczonych obligacji na okaziciela, w złotych polskich. Obligacje mają być oferowane w trybie niepublicznych ofert. 

"Szczegółowe parametry emisji obligacji będą ustalane przed emisją danej serii obligacji. Poszczególne serie obligacji emitowanych w ramach Programu mogą przewidywać rejestrację obligacji w depozycie prowadzonym przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. oraz wprowadzenie obligacji do obrotu w alternatywnym systemie obrotu prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. lub BondSpot" - dodano. 

Jak zaznaczono, celem programu jest dywersyfikacja źródeł finansowania oraz optymalizacja kosztów działalności spółki. Program nie wpływa na dotychczasowe założenia spółki dotyczące ogólnego poziomu zadłużenia netto w relacji do wyniku EBITD - dodano.

"Środki pieniężne pozyskane w ramach Programu przeznaczone zostaną na rozwój działalności Spółki w ramach dotychczas przyjętej strategii rozwoju, polegającej w szczególności na rozwoju własnej sieci supermarketów działających w segmencie proximity wraz z centrami dystrybucyjnymi i siecią logistyczną" - głosi komunikat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu