Disney powraca do zysków

opublikowano: 12-02-2021, 18:30

Disney niespodziewanie osiągnął kwartalny zysk za czwarty kwartał. Takie produkcje jak „The Mandalorian” i „Co w duszy gra” doprowadziły do wzrostu popularności platformy VOD, co przyćmiło obawy związane ze spowolnioną działalnością parków rozrywki, pisze Reuters.

Disneyland na Florydzie
Disneyland na Florydzie
HenningE/Pixabay

Firma odnotowała zysk w wysokości 32 centów na akcję w okresie od października do grudnia 2020 roku. Analitycy ankietowani przez Refinitiv spodziewali się straty 41 centów na akcję.

Kwartalne przychody spadły do ​​16,25 mld USD z 20,88 mld USD rok wcześniej, ale nadal były powyżej średnich szacunków wynoszących ok. 15,93 mld USD.

W miarę przeciągania się pandemii koronawirusa, parki rozrywki Disneya w Kalifornii, Hongkongu i Paryżu pozostają zamknięte, a inne działają w ograniczonym zakresie, aby umożliwić dystans społeczny. Przychody w czwartym kwartale spadły o 53 proc. rok do roku.

Firma spodziewa się, że Disneyland w Kalifornii i Disney Paris pozostaną zamknięte do marca i ma nadzieję, że jej park w Hongkongu będzie mógł zostać ponownie otwarty jeszcze przed początkiem kwietnia.

Inspirowany „Gwiezdnymi wojnami” serial „Mandalorian” i animowany film „Co w duszy gra” firmy Pixar przyczyniły się do wzrostu liczby płatnych subskrybentów Disney+. Włączając Hulu i ESPN +, na koniec czwartego kwartału było ich 146 mln.

Dział dystrybucji mediów i rozrywki, który obejmuje streaming, studio filmowe i tradycyjne sieci telewizyjne, odnotował dochód operacyjny w wysokości 1,5 mld USD, o 2 proc. mniej niż rok wcześniej. W pionie parków i produktów konsumenckich operacyjna strata z działalności wyniosła 119 mln USD, w porównaniu z zyskiem 2,52 mld USD w analogicznym okresie 2019 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane