Długi Poznania wynoszą 226 mln zł

Piotr Wielicki
opublikowano: 02-10-2000, 00:00

Długi Poznania wynoszą 226 mln zł

W przyszłym roku władze Poznania planują rozpoczęcie spłaty pożyczki preferencyjnej wysokości 100 mln zł, zaciągniętej w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska na budowę centralnej oczyszczalni ścieków w podpoznańskich Kozichgłowach. To największa obecnie pożyczka stolicy Wielopolski. Drugim pod względem wysokości jest kredyt wartości 91 mln zł, przeznaczony na zakup 122 autobusów dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Umowy te miasto podpisało w 1996 i 1997 r. z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym i Bankiem Przemysłowo-Handlowym. Ostatnią, zaciągniętą przez miasto we wrześniu br. pożyczką był zaciągnięty w I Oddziale PKO BP w Poznaniu kredyt wysokości 67 mln zł. Pieniądze te zostały przeznaczone na wydatki nie mające pokrycia w budżecie miasta.

Obecnie zadłużenie Poznania przekracza 226 mln zł. Rozważana jest możliwość emisji obligacji. Uzyskane z ich sprzedaży środki mają być przeznaczone m.in. na spłatę zadłużenia. PW

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Długi Poznania wynoszą 226 mln zł