DM Banku potknął się

opublikowano: 09-08-2016, 22:00

Odwieczny lider obrotów akcjami na GPW miał słaby początek sierpnia. Nieistotne zawirowan czy symptom zmian?

Zaledwie 6,5 proc. wyn w pierwszym tygodniu sierp udział w sesyjnych obrot akcjami Domu Maklerski Banku Handlowego. Dla w domów maklerskich byłb wynik marzeń, ale udział w rotach DM Banku Handlow rzadko kiedy schodzi pon 10 proc. To sprawia, że jes niemal odwieczny lider h dlu akcjami na warszaws giełdzie. Tymczasem w pie szym tygodniu sierpnia da wyprzedzić trzem innym mom maklerskim.

— Pięć dni sesyjnych to o bardzo krótki i nierepreze tywny, więc dlatego nie wyci libyśmy pochopnych wniosk Konkurencja jest — owsz — bardzo duża, ale erozja ud łów w naszym przypadku nastąpi — zapewnia Miros Kuk z Banku Handlowego. Konkurenci też podchodzą do wyników pierwszego tygodnia sierpnia z dystansem.

— To zbyt krótki okres, by wyciągać wnioski. Rezultat może być pochodną wakacji i struktury klientów — mówi Jacek Lewandowski, prezes Ipopemy Securities. Udział Ipopemy w obrotach spadł zauważalnie już jakiś czas temu, co było konsekwencją zwiększenia obrotów generowanych przez zdalnych członków giełdy, którzy korzystali wcześniej z pośrednictwa Ipopemy. DM Banku Handlowego nigdy zaś nie ukrywał, że spora część jego obrotów to pośrednictwo dla klientów z Londynu. Michał Wojciechowski, zastępca dyrektora DM Banku Ochrony Środowiska, stawia więc tezę, że wynik DM Banku Handlowego może być pochodną wyższej aktywności inwestorów krajowych w ostatnich dniach. Teoria jest o tyle zasadna, że w pierwszym tygodniu sierpnia udział zdalnych członków giełdy w obrotach sesyjnych wyniósł 29,9 proc. W pierwszym półroczu było to 32,2 proc. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane