DM BOŚ: BOSSA.PL – Twój partner

Radosław Olszewski
30-03-2005, 00:00

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska działa na rynku kapitałowym już od ponad 10 lat. Od samego początku celem DM było oferowanie usług opartych na najnowszych rozwiązaniach technologicznych w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem pracowników. DM BOŚ pierwszy w Polsce zaproponował swoim inwestorom obsługę rachunków on-line już w 1996 r. Serwis ten jest stale doskonalony i spełnia coraz bardziej zaawansowane życzenia użytkowników.

W ramach części transakcyjnej, inwestorzy mogą nie tylko składać zlecenia czy podglądać wyciągi i historie transakcji. Za pośrednictwem bossa.pl są w stanie uczestniczyć w ofertach publicznych bez ruszania się z domu. Specjalna aplikacja do wykresów, darmowa, historyczna baza danych z notowaniami czy wreszcie bardzo rozbudowana część edukacyjna powodują, że bossa.pl znajduje zwolenników wśród coraz szerszej grupy inwestorów.

Dom Maklerski BOŚ to nie tylko zaawansowana technologia. To przede wszystkim ludzie, którzy potrafią wczuwać się w potrzeby klientów. Oferta Domu Maklerskiego BOŚ S.A. jest bardzo szeroka. Obejmuje ona przede wszystkim pośrednictwo na rynku wtórnym. Dom Maklerski BOŚ stawia na indywidualne podejście do klienta i elastyczne dopasowanie oferty do jego potrzeb.

Bardzo atrakcyjna konstrukcja oferty

dająca możliwość negocjowania prowizji i bezpłatnych analiz fundamentalnych powoduje, że DM BOŚ pozostaje od kilku lat liderem w segmencie klientów indywidualnych. Świadczy o tym wysoki udział w rynku kontraktów terminowych, który w 2004 r. wyniósł 20,67 proc. (najwięcej na rynku). Wyniki te zostały docenione nagrodą Prezesa GPW — statuetką Złotego Byka — za największy udział w obrotach na rynku kontraktów terminowych w 2004 roku, którą na początku br. z rąk premiera RP Marka Belki odebrał prezes DM BOŚ — Radosław Olszewski.

Kolejnym segmentem, w którym Dom Maklerski BOŚ odgrywa coraz bardziej znaczącą rolę, są usługi asset management. DM BOŚ oferuje szeroki zakres strategii inwestycyjnych. Pracownicy departamentu asset management stanowią grono specjalistów, z co najmniej kilkuletnią praktyką na rynku kapitałowym. Pracami kierują licencjonowani doradcy inwestycyjni wsparci doświadczeniem analityków i maklerów. Doradcy DM korzystają ze specjalistycznych serwisów informacyjnych przekazujących istotne wiadomości na bieżąco, dlatego zawsze szybko reagują na zmiany zachodzące na rynku.

Dla każdego klienta buduje się strategię inwestycyjną w oparciu o jego oczekiwania z uwzględnieniem horyzontu czasowego inwestycji i spodziewanych przepływów pieniężnych. W przypadku oddawania portfela w zarządzanie do DM BOŚ opłaty za taką usługę są konkurencyjne w porównaniu do opłat pobieranych przez fundusze inwestycyjne o podobnych strategiach. Koszty ponoszone w przypadku powierzenia w zarządzanie dużego portfela są dla klienta instytucjonalnego niższe od tych, jakie musiałby ponieść w przypadku samodzielnego zarządzania. Zarządzanie portfelem daje klientowi możliwość inwestowania na rynku kapitałowym bez konieczności codziennego śledzenia zmian zachodzących na rynku.

Unikalną cechą oferty DM BOŚ w porównaniu z funduszami inwestycyjnymi jest możliwość wartościowego zdefiniowania poziomu akceptowanego ryzyka. Potwierdzeniem skuteczności takich rozwiązań są wyniki.

DM BOŚ oferuje również kompleksową obsługę procesu wprowadzania spółek do obrotu publicznego, a także realizację niepublicznych i publicznych emisji papierów wartościowych. Na rynku pierwotnym DM BOŚ pośredniczył w sprzedaży około 100 ofert, co stawia go w ścisłej czołówce biur maklerskich. Zaplecze, jakim są klienci, inwestorzy indywidualni, pomaga w plasowaniu znacznych emisji i umożliwia odpowiednie rozproszenie akcji, wprowadzanych na GPW firm. Zespół rynku pierwotnego w DM BOŚ posiada doświadczenia w plasowaniu ofert w sektorze MSP. Wymaga to zwykle ścisłej, stałej współpracy z emitentem, doradztwa finansowego, opracowania indywidualnej, oryginalnej koncepcji dla każdego emitenta, a następnie dotarcia i przekonania do inwestycji odpowiednich grup inwestorów.

Dom Maklerski BOŚ SA stawia na indywidualne podejście do klienta i elastyczne dopasowanie oferty do jego potrzeb.

Radosław Olszewski Prezes Zarządu Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Olszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / DM BOŚ: BOSSA.PL – Twój partner