DM BOŚ niżej ceni LPP

opublikowano: 17-02-2015, 00:00

Już tylko 6308 zł warte są akcje odzieżowego potentata według analityków DM Banku Ochrony Środowiska.

To 17 proc. mniej niż w poprzednim raporcie i 15 proc. mniej, niż wynosi kurs na GPW. Rekomendacja wciąż brzmi „sprzedaj”. Odzieżowa spółka poda wyniki finansowe za czwarty kwartał 19 lutego.

W swoim raporcie DM BOŚ zakłada, że sprzedaż w czwartym kwartale 2014 r. wzrosła o 10 proc. r/r, głównie dzięki wynikom z października i wzroście powierzchni handlowej. Biorąc pod uwagę sklepy istniejące rok temu, dynamika sprzedaży była jednak ujemna.

DM BOŚ zwraca uwagę, że sprzedaż w styczniu wzrosła tylko o 7 proc., a to oznacza, że jej dynamika była mniejsza od wzrostu powierzchni handlowej. Średniookresowo perspektywy LPP oceniane są kiepsko, głównie ze względu na niestabilność Rosji i Ukrainy.

Analitycy DM BOŚ zakładają, że w samym czwartym kwartale zysk ze sprzedaży LPP spadł o 10 proc. Podobna była erozja wyniku EBIT. Wzrosnąć miały natomiast koszty finansowe.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu