DM BOŚ obniżył rekomendację dla BAH

opublikowano: 15-01-2018, 22:00

Zuwagi na duży wzrost notowań akcji BAH analitycy DM BOŚ obniżyli do „trzymaj” z „kupuj” rekomendację dla spółki, ale cenę docelową pozostawili na poziomie 10,3 zł.

5 stycznia firma opublikowała wyniki sprzedaży za listopad i grudzień 2017 r., które okazały się być nieco niższe, niż oczekiwali analitycy DM BOŚ. Ich zdaniem, rozbieżność wynika z niższych od zakładanych cen aut. W całym 2017 r. BAH sprzedał 2,5 tys. aut (+20 proc. r/r), w tym 213 w listopadzie (-2 proc.) i 218 w grudniu (+32 proc.). Przychody w listopadzie wyniosły 41 mln zł (-32 proc.), a w grudniu 49 mln zł (+11 proc.). W całym roku sprzedaż wyniosła 575 mln zł (+13 proc.). W miniony piątek sprzedaż pakietu 25 proc. akcji w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu sfinalizował Mariusz Książek, który zmniejszył udział w spółce z 71 do 46 proc. British Automotive Holding (BAH) to podmiot powstały po rozdzieleniu działalności Marvipolu na dwie notowane na GPW spółki — motoryzacyjną i deweloperską (ta ostatnia działa pod nazwą Marvipol Development).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BOŚ obniżył rekomendację dla BAH