DM BOŚ: pora trzymać Orange

opublikowano: 22-10-2019, 22:00

Dywidendy jeszcze długo nie zobaczymy, nadzieje na dodatkowe przychody dzięki podwyżkom cen usług telekomunikacyjnych były przesadzone, a na pozytywne zaskoczenia nie ma co liczyć — takie jest nastawienie analityków DM BOŚ do akcji Orange.

Wyświetl galerię [1/2]

Fot. Andrzej Bogacz- Forum

W najnowszej rekomendacji zmieniono jednak nastawienie ze „sprzedaj” do „trzymaj”, bo walory spółki w ostatnich miesiącach zdążyły już stracić kilkanaście procent. „Pogorszenie przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej połączone z wydatkami inwestycyjnymi (zwłaszcza przetarg na częstotliwości 5G), skutkujące utrzymaniem wskaźnika dług netto/EBITDA powyżej 2, doprowadzi do braku dywidendy do 2021 r. Nie oczekujemy żadnego przełomu w wynikach finansowych spółki za trzeci i czwarty kwartał” — napisał Jakub Viscardi, analityk DM BOŚ. Raport wydano 14 października przy kursie 5,74 zł. Od tego czasu walory spółki podrożały o 4,4 proc. DM BOŚ oczekuje, że w perspektywie 12-miesięcznej akcje Orange będą warte 5,8 zł. Raport finansowy spółki za trzeci kwartał zostanie opublikowany w poniedziałek, 28 października. Telekomunikacyjni konkurenci z Playa i Cyfrowego Polsatu wyniki opublikują dopiero w listopadzie.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy