DM BZ WBK: poniedziałkowa sesja może być interesująca

06-05-2002, 10:34

Czwartkowa sesja zakończyła się spadkiem indeksów, WIG stracił 0,9%, natomiast WIG-20 1,2%. Największy wkład w spadek indeksów wniosły walory TP SA i Orbisu, które silnie zniżkowały po decyzji rządu odnośnie zasilenia akcjami tych spółek kapitałów BGŻ. Kurs TP S.A. stracił 4,5%i ponownie zamknął się poniżej 13 zł. Natomiast stracił 6,6% i zamknął się na poziomie 22,70 zł. Z technicznego punktu widzenia WIG-20 ponownie zamknął się w okolicach istotnego wsparcia w przedziale 1.285-1.298 pkt. Dzisiejsza sesja winna przynieść kolejny test powyższego poziomu. Negatywnie należy ocenić fakt, iż każde kolejne odbicie jest coraz słabsze, a indeks z uporem powraca w okolice 1.300 pkt. Wskazuje to na nasilanie się podaży na rynku.

Dzisiejsza sesja winna być interesująca, z racji powrotu do gry większości inwestorów po długim weekendzie. Ostatni tydzień nie przyniósł jednoznacznych rozstrzygnięć, w związku z czym nowy tydzień niesie nadzieje na wybicie z przedłużającej się fazy konsolidacji. Na niższe otwarcie winno wpływać słabsze zamknięcie na rynku amerykańskim. Pod presją podażową mogą się znaleźć akcje Sokołowa z racji wykrycia pierwszego wirusa BSE w Polsce. Ponadto inwestorzy będą się przyglądać walorom PKN, z racji spłonięcia zbiornika w Trzebinii. Zapewne spółka była ubezpieczona od tego typu zdarzenia, aczkolwiek część inwestorów może nerwowo zareagować.

Kolejna sesja przyniosła ograniczony zakres wahań rynku terminowego. Na zamknięciu znacząco wzrosła dodatnia baza, która odzwierciedla wiarę we wzrosty rynku kasowego. Wsparciem jest poziom 1.322 pkt. Opór znajduje się na 1.336 pkt.

Tomasz Jerzyk

DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZ WBK: poniedziałkowa sesja może być interesująca