DM PKO BP o akcjach detalistów

KZ, PAP
10-08-2011, 13:06

Rekomendacja dla LPP brzmi "trzymaj" z ceną docelową 2396 zł. Taką samą ocenę dostało NFI EMF, z tym że cena docelowa to 16,8 zł.

"Słaba sprzedaż LFL (like for like - sprzedaż rok do roku bez uwzględnienia zmian w powierzchni handlowej - red.) powoduje, że spółce trudno będzie istotnie poprawić zyskowność w bieżącym roku, choć trzeba pamiętać, że decydujący będzie czwarty kwartał, historycznie odpowiadający za 80-90 proc. rocznego zysku. Nasz scenariusz bazowy zakłada zerowy przyrost LFL w tym roku. Sądzimy, że dopiero 2012 może przynieść szybszy, lecz ciągle jednocyfrowy wzrost sprzedaży z metra2" - napisano w raporcie.

Zalecenie "kupuj" wydano dla NG2, a cena docelowa została ustalona na 60,9 zł.

"Spółka stoi w tej chwili nieco na rozdrożu, czy skupić się na efektywności sprzedaży w kraju zwiększając LFL, czy też podjąć próbę rozwoju na innych rynkach. Pytanie to ciągle pozostaje bez odpowiedzi, jako że biznes rosyjski znajduje się w początkowej fazie rozwoju" - napisano.

DM PKO BP rekomenduje również kupno akcji AmRestu z ceną docelową 99,4 zł.

"Stosunkowo tanie przejęcie hiszpańskiej Tagliatelli oraz szybki rozwój organiczny na rynkach Europy Środkowo Wschodniej powodują że wydajemy na Amrest rekomendację kupuj z ceną docelową 99,4 zł. Sądzimy, że Amrest w najbliższych latach osiągnie ponadprzeciętną stopę wzrostu przychodów i zysku netto. Liczba restauracji zarządzanych przez spółkę na koniec 2011 roku powinna osiągnąć blisko 700, o 50 proc. więcej niż rok wcześniej. Dzięki wysokiej marżowości konsolidowanej sieci Tagliatella, oczekujemy wzrostu rentowności operacyjnej począwszy od br." - napisano w raporcie.

Rekomendacje wydano 29 lipca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Handel / DM PKO BP o akcjach detalistów