DM PKO BP radzi kupować akcje telekomów

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP podnieśli do "kupuj" rekomendacje dla Cyfrowego Polsatu i Orange Polska oraz nie zmienili pozytywnego nastawienia do walorów Netii.

"Ostatnia mocna przecena polskich spółek telekomunikacyjnych spowodowała, że uznajemy ich wyceny ponownie za atrakcyjne" - napisali analitycy domu maklerskiego w raporcie z 15 grudnia.

Obniżyli w nim jednak ceny docelowe dla Orange do 7,5 zł z 9 zł, a dla Cyfrowego Polsatu to 26,6 zł. Wycena Netii to 7,1 zł. 

Specjaliści podkreślają, że Orange jest ich zdaniem w dywidendowym dołku - zarząd spółki już zapowiedział, że z zysku za 2015 r. wypłaconych zostanie 0,25 zł na akcję. Jednak zdaniem DM PKO BP, dług netto/EBITDA spadnie na koniec 2016 r. do 1,7x, co pozwoli na zwiększenie dywidendy do 0,35 zł na walor.

W odniesieniu do Cyfrowego Polsatu broker spodziewa się, że w połowie 2016 r. nastąpi połączenie z Midasem, co będzie neutralne dla przychodów i EBITDA, powiększy natomiast dług o 1,4 mld zł (to EV Midasa). Eksperci nie prognozują dywidendy ze spółki w 2016 r.

Hojnością wyróżnić się ma natomiast Netia, która pomimo spadku przychodów będzie w stanie osiągać wysokie przepływy operacyjne, a na koniec 2015 r. wskaźnik dług netto/EBITDA spadnie do 0,42, co pozwoli na wypłatę dywidend w wysokości 0,6 zł w latach 2016 i 2017 r.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM PKO BP radzi kupować akcje telekomów