DM WBK: inwestorzy z GPW poczekają na Fed

Marek Druś
15-05-2001, 09:26

Dzisiejsza sesja na GPW powinna charakteryzować stosunkowo niewielką zmiennością kursów, w związku z oczekiwaniem inwestorów na wynik posiedzenia FED-u i reakcji indeksów amerykańskich na tą decyzję.

Na wczorajszej sesji ponownie dominowali kupujący, w związku z czym indeksy odnotowały wzrost odpowiednio o 1,1% w przypadku WIG-u oraz 1,2% WIG-20. Mimo, spadków na giełdach zachodnioeuropejskich jak również niższych notowań kontraktów terminowych na indeksy amerykańskie, inwestorzy w Polsce w dalszym ciągu kupowali akcje. Szczególnym zainteresowaniem ponownie cieszyły się walory Elektrimu oraz KGHM. W przypadku pierwszej ze spółek można mówić o pozytywnym przyjęciu przez akcjonariuszy propozycji Deutsche Telekom związanej z planami przejęcia kontroli nad PTC. Spowodowało to kolejną silna zwyżkę kursu spółki do 31,40 zł na wczorajszym zamknięciu, co oznacza wzrost o ponad 7%. Na obecnych poziomach znajdują się dość silne opory techniczne wynikające z krótkoterminowej linii trendu spadkowego. Może to chwilowo powstrzymać tendencję wzrostową. Pokonanie z kolei tych poziomów będzie pozytywnym sygnałem dla całego rynku, zapowiadającym kontynuację wzrostów zapoczątkowanych w ubiegły czwartek. KGHM rośnie z powodów czysto technicznych. Przełamanie linii trendu spadkowego, która powstrzymywała wcześniej wzrosty skłania coraz szerszą rzeszę inwestorów do angażowania się w akcje tej spółki. Spośród innych spółek pozytywnie należy ocenić zachowanie Pekao S.A., które zbliżyło się do maksymalnych poziomów odnotowanych na sesjach w styczniu br. Przyczyniają się do tego pozytywne wyniki finansowe za pierwszy kwartał br.

Tomasz Jerzyk, DM WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM WBK: inwestorzy z GPW poczekają na Fed