DM WBK rekomenduje: akumuluj Budimex

opublikowano: 24-05-2001, 18:31

Wartość walorów Budimexu oszacowaliśmy na 21,4 zł za akcję, jako średnią z wyceny dokonanej przy użyciu modelu DCF i wyceny metodą porównań rynkowych. Rekomendujemy więc ich systematyczne akumulowanie.

Sytuacja właścicielska w Budimexie jest stabilna. Budimex ma potężnego inwestora strategicznego zdolnego z determinacją wdrażać swoją, sprawdzoną wizję rozwoju spółki.

Proces budowy silnych centrów generalnego wykonawstwa oraz działania służące wzmocnieniu Budimexu w drogownictwie dobiegł końca. Po zakończeniu drugiego etapu restrukturyzacji grupy, stanie się ona holdingiem o przejrzystej, elastycznej i efektywnej strukturze.

Potencjał wytwórczy osiągnięty w procesie akwizycji kolejnych spółek budowlanych sprawia, że już obecnie grupa, występując wraz z Ferrovialem, mogłaby pozyskiwać największe kontrakty budowlane w kraju. Nie udało się jej niestety zakwalifikować do kolejnego etapu prestiżowego przetargu na rozbudowę Okęcia, jednak uważamy, że ma ona wszelkie predyspozycje ku temu aby odegrać istotną rolę w programie budowy autostrad w Polsce.

Wybór strategicznych segmentów rynku (budownictwo infrastruktury komunikacyjnej, budownictwo obiektów ochrony środowiska, budownictwo przemysłowe, budownictwo mieszkaniowe, developerka, zarządzanie koncesjami) oceniamy jako trafny w kontekście ich perspektyw rozwoju.

Dalsze zaostrzenie konkurencji na kurczącym się rynku, koszty restrukturyzacji i konieczność utworzenia rezerw na należności sprawią, że tegoroczne wyniki grupy ulegną pogorszeniu. Zdecydowana poprawa nastąpi w roku przyszłym kiedy to pozytywne efekty restrukturyzacji wzmocnione zostaną przez poprawę koniunktury w branży.

Jednostkowe wyniki za I kw. br. przyniosły 9% spadek obrotów jednak najbardziej niepokoi strata na poziomie operacyjnym w wysokości 8,2 mln zł.

W dłuższej perspektywie, przy założeniu znacznego wzrostu rozmiarów działalności grupy kapitałowej Budimexu (np. w wyniku sukcesów w obszarze działalności koncesjonowanej) nie należy wykluczać wezwania na akcje pozostające w obrocie.

Arkadiusz Skowroń

DM WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM WBK rekomenduje: akumuluj Budimex