Dobra końcówka spadkowej sesji

Komentarz giełdowy

Środowe sesje na parkietach europejskich zakończyły się na poziomach zbliżonych do zamknięcia z poprzedniego dnia, choć po rozpoczęciu handlu w Nowym Jorku głęboka przecena wydawała się nieunikniona. Indeks S&P500 tracił przejściowo nawet 1 proc., spychany w dół niepokojem związanym z klifem fiskalnym i nie najlepszymi danymi z sektora nieruchomości (nabywców znalazło 368 tys. nowych domów, choć analitycy oczekiwali wyniku zbliżonego do 390 tys.). Optymizmem może napawać fakt, że kupującym błyskawicznie udało się odzyskać stracony teren.

Pomogły w tym blisko 5-procentowe zwyżki notowań Costco Wholesale.

Sieć hurtowni wypłaci jako specjalną dywidendę 3 mld USD. O 1 proc. drożały papiery Groupona. To reakcja na pogłoski o tym, że kadra menedżerska naciska na zmianę prezesa. Część menedżerów obwinia Andrew Masona za spowalnianie rozwoju firmy i 74-procentowy spadek notowań w ciągu ostatniego roku. We Frankfurcie o 4 proc. zniżkowały papiery Metro AG. Jeden z akcjonariuszy sieci handlowej zamierza sprzedać część udziałów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu