Dobre nastroje na Wall Street

opublikowano: 01-07-2015, 22:23

Nasdaq rósł na zamknięciu o 0,5 proc. S&P500 zyskał 0,7 proc., a Dow Jones zanotował zwyżkę o 0,8 proc.

Indeksy amerykańskich rynków akcji wzrosły w środę. Nastroje poprawił raport ADP, z którego wynikało, że amerykański sektor prywatny dodał w czerwcu najwięcej miejsc pracy od grudnia. To dobry prognostyk przed uważnie obserwowanym raportem o sytuacji na rynku pracy, który zostanie opublikowany nietypowo w czwartek. Inwestorzy śledzili także doniesienia z Grecji, choć optymizm widoczny na początku sesji osłabł niedługo przed jej zakończeniem. Negatywnie wpływała na rynki mocna przecena ropy po zaskakującym wzroście jej zapasów w USA. Segment energii był jedynym z 10 głównych, który kończył dzień spadkiem (-1,3 proc.). Drugi najsłabszy był segment spółek przemysłowych, który rósł o 0,4 proc. Najlepiej na tle rynku wyglądały segmenty spółek finansowych (1,3 proc.) i dóbr codziennego użytku (1,2 proc.).

Bloomberg

Na zamknięciu drożało ok. 78 proc. spółek z S&P500. Najmocniej, o prawie 28 proc. rósł kurs spółki ubezpieczeniowej Chubb, którą za 28 mld USD chce przejąć szwajcarski ACE. Ta sytuacja sprzyjała notowaniom innych spółek z branży ubezpieczeniowej. Najmocniej drożejącym blue chipem ze średniej Dow Jones był Travelers Cos (2,7 proc.). W pierwszej trójce znalazły się jeszcze Procter & Gamble (1,9 proc.) i Boeing (1,45 proc.). Najmocniej spadały kursy Exxon Mobil i Caterpillar (po 1,0 proc.) i Dupont (-3,9 proc.). 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane