Dobre oświetlenie albo... leczenie

opublikowano: 28-02-2019, 22:00

Oświetlenie biura z pomocą technologii LED i nowoczesnych systemów sterowania pozwala oszczędzić nawet do 70 proc. energii w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami — wynika z badań przeprowadzonych wspólnie przez firmy Philips i Skanska.

Optymalizacja kosztowa może być następstwem także większej wydajności pracowników i rzadszych zwolnień lekarskich. Niewłaściwe oświetlenie sprawia, że ludzie szybciej się męczą, narzekają na bóle głowy i oczu, mają uczucie pieczenia pod powiekami, a ich gorsze samopoczucie przekłada się na wolniejszą pracę i problemy ze zdrowiem. 96 proc. osób pracujących wiele godzin przy komputerze i przy niewłaściwym świetle ma co najmniej jeden z tych objawów. Ostrość widzenia zależy od ilości światła i może wzrosnąć nawet o 40 proc., gdy zmienimy jego natężenie od 50 do 500 luksów. Badanie przeprowadzone przez United Mind w Szwecji wykazało, że 79 proc. ankietowanych traktuje ergonomię jako czynnik równie ważny, co zarobki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy