Dobry miesiąc Warbudu

Rafał Fabisiak
opublikowano: 30-09-2009, 06:48

Generalny wykonawca z Warszawy podpisał ostatnio cztery umowy. Ich łączna wartość wynosi 55 mln zł.

Największym wrześniowym kontraktem jest umowa na prace wykończeniowe i instalacyjne w budynku Prosta Tower w Warszawie. Wartość kontraktu, zawartego 9 września, wynosi 32,9 mln zł netto. Zakończenie tej części budowy wyznaczono na kwiecień 2011 r. To kolejna umowa Warbudu z Mavripolem w tej inwestycji. Firma wykonuje tam także konstrukcję żelbetową budynku za 7,05 mln zł (na podstawie umowy z początku sierpnia). Łączna wartość prac realizowanych w Prosta Tower przez Warbud wyniesie zatem 40 mln zł. Budynek zostanie jednak ukończony później niż pierwotnie planowano.

Również 9 września firma podpisała umowę z Gminą Miejską Świdnik na przebudowę 430 m ulicy Wyspiańskiego. Prace obejmą m.in. poszerzenie ulicy, budowę zatok postojowych, przebudowę oświetlenia ulicy i kanalizacji. Potrwają do października 2011 r.

W porównaniu do Prosta Tower to niewielki kontrakt, bo wart tylko 3,8 mln zł. Jerzy Werle, dyrektor generalny firmy, twierdzi jednak, że kontrakty na rynku drogowym stanowią coraz większy procent zamówień spółki.

Wśród wrześniowych umów znajduje się również adaptacja Domu Zdrojowego w Sopocie na siedzibę Państwowej Galerii Sztuki. Umowa na 11,9 mln zł netto obejmuje również budowę punktu informacyjnego i pijalni wód w tym budynku. Z kolei 26 sierpnia Warbud podpisał kontrakt na prace przy budowie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. To już ósma umowa spółki w ramach tej inwestycji. Wartość kontraktu wynosi 9,9 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Fabisiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Dobry miesiąc Warbudu