Dolar dostał zadyszki po cięciu stóp w USA

Marek Wołos
opublikowano: 02-05-2008, 00:00

Brak podwyżki stóp procentowych w Polsce nieco zaskoczył inwestorów. Mimo pewnych wątpliwości większość oczekiwała, że główna stopa wzrośnie do 6 proc. Reakcją była lekka wyprzedaż złotego. Pod koniec środowej sesji kurs euro wzrósł do 3,46 zł, a notowania dolara znajdowały się powyżej 2,22 zł.

Zaskoczeniem nie była natomiast decyzja Rezerwy Federalnej USA (Fed). Główna stopa spadła do 2 proc. Wbrew wcześniejszym spekulacjom Fed nie zasygnalizował zmiany w cyklu obniżek stóp procentowych. Komunikat był bardzo elastyczny. Jego forma pozwala sądzić, że w czerwcu może nastąpić dalsze łagodzenie polityki pieniężnej. Reakcją na decyzję Fed było osłabienie dolara. Kurs EUR/USD zwyżkował do 1,5640. Dalszy los dolara uzależniony będzie od danych makro. Dziś poznamy comiesięczny raport z rynku pracy. Jeśli nie okaże się gorszy od oczekiwań, dolar zyska na wartości.

Marek Wołos

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu