"Dolar nie jest bezpieczna walutą, jest skażony"

KŁ, Moneynews.com
31-05-2012, 09:10

Choć może jest teraz wielki popyt na dolara, to jest to strasznie skażona waluta należąca do zadłużonego narodu, przekonuje słynny inwestor Jim Rogers.

Choć dolar nie jest bezpieczną walutą, inwestor jest w jej posiadaniu, ponieważ jest na nią popyt.

- Jestem zaangażowany w dolara. Ludzie postrzegają go jako bezpieczną przystań, ale nią nie jest. Ale dlatego, że ludzie tak myślą, ja również go posiadam. Dużo zamieszania jest w Europie i innych rynkach walutowych, więc ludzie, gdy szukają ratunku, uciekają do dolara. Dolar jest strasznie skażony i będzie przez następnych kilka lat, więc bądźcie bardzo ostrożni - powiedział Rogers.

Odnośnie Grecji guru inwestorów uważa, że najlepszym wyjście dla Grecji i Europy jest bankructwo.

- Myślę, że najlepszym wyjściem dla Europy i dla Grecji jest, by Grecja zbankrutowała i zaczęła wszystko od nowa. Ku mojemu zaskoczeniu niektórzy z greckich polityków mówią teraz to samo. Wątpię, by to tak ostatecznie zadziałało, bo politycy zazwyczaj wybierają najłatwiejsze wyjście - powiedział.

Jim Rogers, fot. Bloomberg
Zobacz więcej

Jim Rogers, fot. Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, Moneynews.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / "Dolar nie jest bezpieczna walutą, jest skażony"