Dolar nieznacznie umocnił się do euro

Netia Holdings S.A.
opublikowano: 16-08-2002, 10:39

LONDYN (Reuters) - Dolar umocnił się w piątek nieznacznie wobec euro dzięki czwartkowym zwyżkom na Wall Street i oczekiwaniom, że nastroje amerykańskich konsumentów uległy poprawie.

Zwyżki podczas czwartkowych notowań w USA, oraz fakt że większość amerykańskich korporacji potwierdziło prawdziwość swoich raportów finansowych dodały inwestorom nieco wiary w rynek. Z drugiej strony niemiłym zaskoczeniem był czwartkowy raport filadelfijskiego oddziału Fed na temat sytuacji w biznesie.

"Kilka czynników znosi się nawzajem. Zwyżka na Wall Street była korzystna dla dolara, ale jej efekt został osłabiony przez raport z Filadelfii" - powiedział jeden z analityków.

Filadelfijski Fed podał, ze jego indeks obrazujący nastroje w biznesie spadł w sierpniu do -3,1 punktu z 6,6 punktu w sierpniu. Jest to pierwszy ujemny wynik w tym roku.

Produkcja przemysłowa w USA wzrosła w lipcu o 0,2 procent, ale jej większość przypadła na sektor motoryzacyjny, co także dla niektórych ekonomistów stanowi niepokojący sygnał.

W tej sytuacji inwestorzy ze wzmożoną uwagą będą czekać na indeks Uniwersytetu Michigan obrazujący nastroje konsumentów. Analitycy spodziewają się, że w sierpniu wskaźnik ten wzrósł do 88,3 punktu z 88,1 w lipcu.

Publikację indeksu przewidziano na godzinę 15.45 czasu polskiego.

O godzinie 10.35 euro wyceniano na 97,93 centa, czyli nieznacznie niżej niż w czwartek wieczorem w Nowym Jorku.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Netia Holdings S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Dolar nieznacznie umocnił się do euro