Dolar osiągnął kres?

  • Konrad Ryczko
13-09-2017, 22:00

Od początku tygodnia EUR/PLN USD/PLN kursu euro do dolara, który oscyluje na poziomie 1,20 USD.

 Na innych parach dostrzec można jednak próbę rozegrania mocniejszego dolara. Wśród uczestników rynku słychać głosy, że część funduszy przyjęło, iż amerykańska waluta dołek ma już za sobą, a wycena stała się atrakcyjna. Problemem pozostają jednak oczekiwania co do dalszych ruchów ze strony Fedu (kontrakty na stopę procentową wskazują około 40 proc. szans na podwyżki w grudniu). Dane makro ze Stanów Zjednoczonych spowodowały, że inwestorzy nie wierzą już w podwyżkę kosztu pieniądza w 2017 r.

Natomiast o możliwym pozytywnym wpływie tzw. Trump-trade możemy obecnie zapomnieć, gdyż działania prezydenta Stanów Zjednoczonych to bardziej czynnik ryzyka (chodzi o potencjalny konflikt z Koreą Północną) niż szansa na impuls fiskalny dla amerykańskiej gospodarki. To oznacza, że przed dolarem stoi wiele wyzwań, a uwaga inwestorów koncentruje się obecnie na danych o inflacji. Wczoraj poznaliśmy dane o inflacji cen producentów (PPI), a dziś uwaga skupi się na odczycie wskaźnika cen dóbr konsumpcyjnych (CPI).

Z punktu widzenia złotego zatrzymanie przeceny dolara oznacza, że choć kurs USD/PLN pozostaje w trendzie spadkowym, to podobnie jak na innych parach związanych z dolarem, widoczna jest presja na rozegranie korekty wzrostowej w stronę 3,66 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konrad Ryczko DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dolar osiągnął kres?