Dolar pójdzie w górę, ale to raczej korekta

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 26-03-2007, 00:00

Początek tygodnia powinien przynieść kontynuację rozpoczętego w czwartek korekcyjnego umocnienia dolara wobec europejskich walut. Pretekstem do tego mogą być m.in. poniedziałkowe dane o sprzedaży nowych domów w USA (oczywiście dobre). Zasięg korekty na EUR/USD to poziom 1,3240. To silna bariera popytowa i tam też rozstrzygną się losy eurodolara.

Przełamanie 1,3240 będzie silnym sygnałem sprzedaży, który prawdopodobnie zostanie potwierdzony przez mocny sygnały sprzedaży na wykresie tygodniowym EUR/USD. To otworzy drogę do poziomu 1,29. Odbicie od tego wsparcia ponownie zaktywizuje popyt, dla którego celem będzie poziom 1,3450 (górne ograniczenie kanału wzrostowego). Brak perspektywy podwyżek stóp w USA, a nawet rosnące szanse na obniżkę przy realnych szansach wzrostu kosztu pieniądza w Europie każą oczekiwać raczej powrotu ponad 1,34 niż spadku w kierunku 1,29.

Marcin R. Kiepas

X-Trade Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu