Dolar słabnie do euro przed danymi o deficycie w handlu USA

opublikowano: 2004-11-10 13:15

Dolar słabnie do euro w środę na rynku międzybankowym w Londynie przed spodziewanymi danymi z USA o deficycie w handlu we wrześniu - podają dealerzy.

Departament Handlu poda je o godz. 14:30.

Analitycy spodziewają się we wrześniu deficytu na poziomie 54 mld USD, czyli takiego jak w sierpniu.

Niewiele brakuje więc do rekordowego deficytu 55 mld USD odnotowanego w czerwcu.

"Jeśli deficyt w handlu okaże się wyższy od prognoz rynku, to dolar jeszcze spadnie" - powiedział strateg walutowy w Bear Searns Cos. w Londynie Steve Barrow, który spodziewa się osłabienia amerykańskiej waluty w przyszłym roku do 1,4 za euro.

Tymczasem w środę po południu dolara wyceniano na 1,2969 za euro wobec 1,2898 podczas wtorkowego zamknięcia.

Dwa dni temu dolar osłabił się do rekordowego poziomu 1,2987 USD za euro, najniższego od czasu wprowadzenia wspólnej waluty w 1999 r.

aj/ ana/ mskr/